Více jazykových verzí webu, měření subdomén

  • Úvod
  • Projekty
  • Více jazykových verzí webu, měření subdomén

V Collabimu můžete spravovat zahraniční projekt, nebo web s více jazykovými mutacemi.

Prvně postupujte jako v případě přidání nového českého webu.

Uvádějte přesnou URL, tj. https://www.vas-web.cz/EN/.

Jestliže stránky mají jazykovou příponu (např. "/cs", "/pl" apod.), je třeba stránky přidávat i s touto příponou (tedy např. "collabim.cz/cs"), jelikož i tento zdánlivě drobný detail má vliv na měření.

Geolokace

Pokud zakládáte cizojazyčný web je důležité hned na začátku definovat jazyk webu a Google geolokaci.

(Díky výběru geolokace máte možnost se tvářit před Googlem, že vyhledáváte skrz Collabim z určitého místa)

  • Google stále více upravuje výsledky hledání podle lokality uživatele, proto jsme napsali článek na akademii, kde se zmiňujeme i o Google geolokaci.

Toto nastavení nelze později změnit (později lze upravit pouze polohu města. Zemi lze nastavit pouze při založení projektu).

Pro každou jazykovou mutaci založte vlastní projekt.

Dále už pokračujete stejně jako při zakládání českého webu.

Jak změnit nastavení geolokace?

Pokud si přejete změnit nastavení geolokace vašeho projektu poté, co jste projekt již založili, je třeba založit nový projekt, při jehož zakládání definujete novou geolokaci. Po založení projektu již geolokace (země) nelze změnit.

Máte-li web, který je zaměřen na klientelu z celého světa, a přáli byste si měřit tento web s globálními výsledky, pak je třeba (stejně jako v případě jazykových mutací) vytvořit separátní projekt pro každou geolokaci zvlášť, jelikož globální měření Collabim neumožňuje.

Celorepubliková či regionální geolokace

Je důležité dbát na to, zda máte projekt nastavený na celorepublikovou geolokaci (hlavní město) či regionální. V případě nastavení regionální geolokace se mohou celorepublikové výsledky lišit. Nastavení regionální polohy je vhodné v případě, že spravujete nějaký lokální podnik - například restauraci, holičství apod.

Pokud tedy projektu nastavíte regionální polohu (např. Uherské Hradiště), pak bude měření probíhat pro tuto polohu a je pravděpodobné, že například poloha Benátky nad Jizerou dostane úplně jiné výsledky. Jestliže vás zajímají spíše celorepublikové výsledky, doporučujeme nastavit polohu na hlavní město (Praha v případě ČR, Berlín v DE apod.).

Město - na rozdíl od země - lze změnit i po založení projektu, tudíž můžete změnit nastavení projektu z celorepublikové geolokace na regionální a naopak. Vždy je však třeba počkat do změření slov, aby data byla zaktualizována.

Podporované jazyky a vyhledávače 

Kompletní list můžete najít zde:

https://tracker.collabim.cz/public/search-engines

Potřebujete v Collabimu nějaký další jazyk nebo vyhledávač? Napište nám!

Lze měrit pouze subdoménu?

Ano, stačí při založení projektu vložit URL adresu subdomény ve tvaru např. help.collabim.cz

Dále je také možnost ji rovnou změnit u již založeného projektu.

Pokud máte s nastavením měření subdomény problém, prosím obraťte se na naší podporu.