Nastavení projektu

U Vámi zvoleného projektu vyberte Nastavení projektu v levém postranním menu.

Co zde můžete měnit?

Název a URL - Pokud si měníte URL vaší stránky, nebo si potřebujete změnit název projektu
Poloha pokud máte celorepublikovou působnost, bude nejvhodnější zvolit hlavní město. V případě, že váš projekt má regionální působnost, zvolte z výběru odpovídající město.

  • Google stále více upravuje výsledky hledání podle lokality uživatele, proto jsme napsali článek na akademii, kde se zmiňujeme i o Google geolokaci 

Další vyhledávač
Collabim adresu každý týden kontroluje, zda se ve Vašem souboru robots.txt něco nezměnilo. Více o souboru robots.txt se dozvíte na naší akademii.
Propojení s Google Search Console
Propojení účtu Google Search Console Vám umožní u každého klíčového slova sledovat metriky jako je CTR, kliky, zobrazení a průměrnou pozici.
Seznam Webmaster Tools
Příjemci notifikací - zde můžete nastavit, komu budou zasílány emailová upozornění ohledně projektu.
Archivace projektu - archivované weby se Vám nebudou počítat do měřených projektů, ale můžete je pouze zpětně prohlížet. Berte, prosím, na vědomí, že archivovaný projekt lze bezplatně obnovit až po 2 měsících od archivace - v kratší době jen za jednorázový poplatek.
Odstranění projektu - zde projekt kompletně smažete.

Příjemci notifikací

V sekci Nastavení projektu lze upravit, jakým uživatelům projektu budou zasílány notifikace ohledně daného projektu. Pokud příslušný uživatel není zařazen mezi příjemce notifikací projektu, pak tomuto uživateli žádné notifikace z tohoto projektu zasílány nebudou. Jakmile je uživatel zařazen mezi příjemce notifikací, může si poté upravit nastavení notifikací na svém uživatelském profilu.