Přidání nového webu

Vytvoření nového projektu

V hlavičce klikněte na tlačítko + Projekt. Tím se prokliknete na standardní stránku s přidáním nového projektu.

Nastavení nového projektu

Dál už postupujete stejně jako při zakládání prvního webu.

Doména

Zadejte URL webu ve formátu https://www.stranka.cz

Název firmy v local packu

Pro měření tzv. SERP features můžete vyplnit název firmy v local packu (pokud jej máte uvedený např. v panelu firmy na Googlu).

Google Geolokace

(Díky výběru geolokace máte možnost se tvářit před Googlem, že vyhledáváte skz Collabim z určitého místa)

  • Google stále více upravuje výsledky hledání podle lokality uživatele, proto jsme napsali článek na akademii, kde se zmiňujeme i o Google geolokaci
  • Dle jazyka webu je možné nastavit polohu pro měření. Na základě jazyka a polohy se následně zpřístupní vyhledávač pro příslušnou zemi.
  • Po vytvoření projektu již není možné změnit zemi projektu. Pokud byste si přáli změnit zemi u již vytvořeného projektu, je třeba vytvořit nový projekt.

Standardní vyhledávač je nastaven defaultně na desktop. Přejete-li si místo desktopu měřit např. mobilní vyhledávač, stačí kliknout na tlačítko Upravit a vybrat si příslušnou alternativu z nabídky.

Další vyhledávač

Za příplatek je možné aktivovat další vyhledávač.

Doplněk další vyhledávač slouží pouze pro měření další varianty aktuálně nastaveného vyhledávače. Pokud tedy měříte např. Google CZ pro desktop, můžete si prostřednictvím doplňku zpřístupnit např. ještě měření Google CZ mobile.

Doplněk neslouží k měření dalšího vyhledávače pro jinou zemi. Pokud byste si přáli měřit projekt pro více zemí, je třeba založit separátní projekt, který bude mít nastavenou geolokaci pro příslušnou zemi.

Návrh klíčových slov

Abychom vám práci s Collabimem zjednodušili, náš systém analyzoval zadanou url adresu a na jejím základě předpřipravil klíčová slova, která by vás mohla zajímat. Výsledky analýzy jsou vidět v tabulkách níže.

Přidání_projektu_collabim

Zadání klíčového slova do funkce Návrh klíčových slov je možné pouze několikrát za den. Více informací najdete na limitech účtu.

Nastavení konkurence

Nedílnou součástí Collabimu je i možnost sledovat konkurenční stránky. Stejně jako v předchozím kroku Vám Collabim vyhledá podle Vámi zadané url pravděpodobné konkurenty.

Přidání_projektu_collabim2

Důležité je si vybrat konkurenty, kteří jsou lepší, abyste se měli v čem inspirovat a vědět, co je potřeba zlepšit.