Měření pozic klíčových slov ve vyhledávačích

  • Úvod
  • Projekty
  • Měření pozic klíčových slov ve vyhledávačích

Díky měření Vašich pozic Vám Collabim ukáže na jaké pozici se umisťují Vaše klíčová slova a tedy na jaké je potřeba se zaměřit

Měření

Collabim měří vaše pozice do prvních 60 výsledků (včetně) v následujících vyhledávačích (v závislosti na vašem tarifu):

  • Seznam
  • Google (možno měřit více než 70 zemí světa)
  • Bing
  • Yandex RU
  • a další...

Aktuální seznam vyhledávačů dostupných v Collabimu

Klíčová slova měříme každých 14 dní. Jestliže si některá slova označíte hvězdičkou (), budeme je měřit každý den. V takovém případě je každé klíčové slovo označené hvězdičkou (denně měřené) počítáno za 14 standardních klíčových slov. Pokud využíváte neplacený Free účet, můžete denně měřit až 5 slov.

Nově můžete klíčová slova označit poloviční hvězdičkou () - v takovém případě bude dané klíčové slovo měřeno každých 7 dní. Klíčová slova označená poloviční hvězdičkou (tedy měřená každých 7 dní) jsou pak počítána za 2 standardní klíčová slova.

Limit slov k měření je popsán zde.

Přehledné info o tom, kolik klíčových slov aktuálně měříte v účtu, najdete v sekci Využití účtu.

Kdy přesně probíhá měření?

Každé klíčové slovo je měřeno v jiný čas. Každý den měříme jiný objem slov a proto může být příslušné klíčové slovo změřeno kdykoliv během dne. Může se tedy stát, že i denně měřené klíčové slovo nebo slovo, které bylo posláno na jednorázové přeměření, stále čeká na změření. To je proto, že ke změření může dojít například ve 23:54 - v závislosti na objemu měřených dat a dalších proměnných během daného dne. Klíčové slovo zkrátka může být změřeno kdykoliv během dne - nemůžeme proto bohužel zaručit, že dané slovo bude změřeno do určité hodiny.

Kdy naposledy došlo ke změření slov?

Datum, kdy bylo klíčové slovo naposledy změřeno, vám poskytne sloupeček Aktualizace pozic na přehledu klíčových slov. Pokud máte sloupeček skrytý, můžete si sloupeček zobrazit pomocí tohoto postupu.

Ve vyhledávači vidím jinou pozici, proč?

Neaktuální pozice

Pokud ve vyhledávání najdete rozdílnou pozici, může to být tím, že měříte slova jednou za 14 dní a dané slovo bylo změřeno naposledy před několika dny. Tím pádem se od posledního měření pozice mohla změnit.

V případě, že pozice není aktuální, je třeba počkat do změření, případně je možné slovo nechat jednorázově přeměřit.

Změna algoritmu vyhledávače

Při změně algoritmu vyhledávače může dojít k náhlé změně pozic. V některých případech může vyhledávač zamíchat pozicemi i několikrát během dne. Proto se může stát, že i denně měřené slovo, které bylo již v daný den změřeno, se může umisťovat ve vyhledávači na jiné pozici. Pro tento jev se ujal termín Google Dance.

Varianta vyhledávače

Pozice se mohou lišit také proto, že jste svou pozici našli v jiném vyhledávači, než který měříte v Collabimu (např. v mobilním vyhledávači, zatímco měříte desktop).

Geolokace

Nesprávně nastavená geolokace může být také důvodem, proč se pozice ve vyhledávači mohou lišit. Pokud například měříte Google CZ v rámci české geolokace, je velmi pravděpodobné, že například ve vyhledávači Google SK - tedy pro Slovensko - budou pozice rozdílné.

Taktéž je důležité dbát na to, zda máte projekt nastavený na celorepublikovou geolokaci (hlavní město) či regionální. V případě nastavení regionální geolokace se mohou celorepublikové výsledky skutečně lišit.

Více o geolokaci najdete v rámci nápovědy pro měření subdomén a jazykových mutací.

URL projektu

Pokud nemáte správně nastavenou URL projektu, pak se mohou lišit údaje v rámci celého projektu. V sekci Nastavení projektu je třeba zadat přesnou URL vašeho webu. Je nutné řádně rozlišovat subdomény a jazykové mutace a stejně tak dát pozor i na správně zadaný http protokol a předponu "www".

Videotutoriál

Měření pozic klíčových slov ve vyhledávání