Konkurence

Konkurence slouží k porovnání pozic Vašich klíčových slov s Vaší konkurencí. Můžete zde vidět jak je na tom konkurence.

konkurence

Máte zde možnost si přidat 5 konkurentů. Buď dle vašeho uvážení, nebo podle navrhovaných konkurentů. U konkurentů si po stisknutí na jejich adresu můžete seřadit pozice a zjistit tak, na jakých pozicích jsou na tom lépe než Vy.

Pokud budete mít zájem, konkurenty je možno přidat až na 10. Stačí nám napsat na náš email z emailu majitele účtu, a to u jakého projektu si konkurenci přejete navýšit.

V tabulce můžete sledovat pozice zadaných konkurenčních webů. Zelená barva písma znamená, že konkurent má horší pozici než váš web, červená označuje lepší pozici. U každého konkurenta vidíte graf s aktuálním rozložením pozic, tedy kolik jeho klíčových slov se umisťuje mezi TOP 3 výsledky, kolik má pozic mezi 4 a 10 atd.

Doporučujeme vždy zvolit silnější konkurenty, ať víte co zlepšovat!

Využití v praxi

Videotutoriály

Webinář, který se věnuje i sledováním konkurence

Celý webinář včetně playlistu minutu po minutě neleznete zde.

 

Market share

Market share Vám dokáže poskytnout náhled na vývoj Vašich pozic ve vyhledávačích a srovnání s Vašimi soupeři.

Market_share

Jak se vypočítává Marketshare?

Protože stahujeme kompletní výsledky SERP, dokážeme zjistit, jak moc se Vy i Vaši konkurenti umisťují ve vyhledavačích. Podle toho, jak moc se na Vámi vybraná slova umisťují v prvních odkazech, tak velké můžete získat procento. Jedná se tedy o velikost umístění ve vyhledávačích v procentech.