Přehled projektu

Vždy, když vstoupíte do nějakého projektu, zobrazí se nejprve Přehled projektu. Zde na první pohled vidíte důležité změny.

Důležité změny pozic ve vyhledávačích

Ten blok vám ukazuje nejvýraznější změny pozic denně měřených klíčových slov.

přehled1

Zápis 23 (+17) znamená zlepšení o 17 pozic, tj. že při předešlém měření byla pozice klíčového slova 40 a nyní je na 23. místě.

Zápis 5 (-1) znamená v tomto případě naopak zhoršení o jednu pozici, tj. že při předešlém měření byla pozice klíčového slova 4 a nyní je na 5. místě.

Na přehledu projektu najdete přehled se změnami pozic i pro standardní klíčová slova, která jsou měřena jednou za 14 dní.

Rozložení pozic

Grafy rozložení pozic vám barevným rozdělením sdělují, v jakém poměru a na jaké pozici se vaše klíčové fráze umisťují.

přehled2

TOP 3 znamená umístění na prvním až třetím místě organického vyhledávání (do výsledků se nezapočítávají placené pozice, PPC). Rozdělení pokračuje na 4 až 10 pozici, 11 až 20 pozici a  od 21 dál.

Teoretická návštěvnost

Tato metrika vyjadřuje výpočet teoretické návštěvnosti vašeho webu na základě měření klíčových slov, která máte v projektu.

Podrobně se o metrice Teoretická návštěvnost dočtete zde.

Indexované stránky

Na spodní části přehledu se zobrazuje počet zaindexovaných stránek za poslední měsíc s možností volby libovolného období a nově přidané odkazy za posledních 7 dnů.

Změny cílových stránek

V hlavním přehledu naleznete i změny cílových stránek.

Nezobrazuje Vám přehled projektu některé údaje?

Pokud je projekt nově založen, pak Vám přehled projektu nemusí zobrazit veškeré údaje - údaje jako důležité změny v pozicích nebo rozložení pozic jsou totiž závislé na naměřené historii klíčových slov, jelikož v nich dochází ke srovnání naměřených hodnot. Pokud klíčová slova v projektu nemají naměřenou historii, pak není co srovnávat a přehled projektu Vám tyto údaje zobrazí až poté, co proběhne více změření.

Indexované stránky - nevidíte žádné údaje pro Google?

To je pravěpodobně tím, že pro váš projekt máte nastavené měření mobilní varianty vyhledávače (např. Google CZ mobile, Google DE mobile apod.).

Google totiž pro mobilní zařízení neudává údaj "Total number of pages" v SERPu (vyhledávání), tím pádem není možné identifikovat indexované stránky pro mobilní vyhledávač.

V případě, že byste si přáli monitorovat indexované stránky na Googlu, je třeba nastavit variantu vyhledávače pro desktop.

Variantu vyhledávače můžete změnit v sekci Nastavení projektu.

Ukázka z webináře

Úvod k přehledu projektu