Jak přepnout účet na Free tarif

Skončilo Vám zkušební období a rozhodli jste se pokračovat, ale ne s placenou verzí?

Je možné účet přepnout na Free tarif, který je zdarma. Aby však bylo možné účet přepnout na Free tarif, je třeba splnit limity Free tarifu.

Tarif Free umožňuje měřit:

  • maximálně 1 projekt
  • maximálně 150 klíčových slov
  • maximálně 20 odkazů

Pokud v účtu měříte více projektů nebo více klíčových slov, je třeba celkový počet projektů a slov snížit tak, aby splňovaly specifikaci tarifu Free.

Nejprve je třeba přejít na tarif Free na přehledu tarifů. Na přehled tarifů se dostanete přes svůj uživatelský profil v pravém horním rohu obrazovky.

Rozklikne se nabídka, ve které vyberte Nastavení tarifu.

Tím se dostanete na přehled tarifů. Úplně dole již uvidíte tarif Free. Klikněte na tlačítko "Přejít na tarif".

Nesvítí Vám tlačítko "Přejít na tarif"?

Pak to znamená, že tento účet má vystavenou výzvu k platbě, která je neuhrazena. Při neuhrazené výzvě k platbě není možné přecházet na jiné tarify.

Máte v účtu více projektů nebo více klíčových slov, než dovoluje tarif Free?

V případě, že máte v účtu více projektů, než dovoluje tarif Free (tzn. max. 1 projekt), pak se dostanete do druhého kroku nastavení tarifu Free. V tomto kroku je třeba vybrat příslušné projekty, které si přejete odstranit (tak, aby v účtu zbyl maximálně 1 projekt).

Pokud projekt, který vám v účtu zůstal po odstranění ostatních projektů, obsahuje více klíčových slov, než povoluje tarif Free, dostanete se do dalšího kroku, na kterém je třeba snížit celkový počet klíčových slov.

Jestliže se jedná o účet, který není uhrazený (respektive placený) a zkušební verze již expirovala, není možné se svobodně pohybovat po účtu. Na klíčová slova se tak z levého postranního menu nemůžete prokliknout. Na přehled klíčových slov je třeba se prokliknout přímo skrz proklik v tomto kroku.

Při redukování počtu klíčových slov doporučujeme nejprve odebrat hvězdičku z klíčových slov, čímž výrazně klesne celkový počet slov.

Hvězdička () totiž znamená, že klíčové slovo je měřeno denně a takovéto denně měřené slovo označené hvězdičkou je pak počítáno za 14 standardních klíčových slov.

Poloviční hvězdička () znamená, že klíčové slovo je měřeno týdně a takové slovo je pak počítáno za 2 standardní klíčová slova.

Pokud si přejete smazat všechna klíčová slova a později případně nahrát slova znovu, nemusíte vybírat žádná klíčová slova - stačí je ponechat nevybraná. V poli akce zvolíte položku "Smazat" a tím budou smazána všechna klíčová slova v projektu.

Pokud si však přejete odstranit jenom některá klíčová slova, pak stačí příslušná slova označit a opět v poli akce vybrat položku "Smazat". Tím budou vybraná klíčová slova smazána.

Po snížení počtu klíčových slov tak, aby jich bylo maximálně 150 se můžete vrátit k nastavení Free tarifu. Nyní by již mělo být možné nastavení dokončit. Collabim vám poté zobrazí informaci, že váš účet byl přepnut na Free tarif.

Pokud Vám zkušební období ještě neexpirovalo nebo je Váš účet uhrazený

- lze počet projektů i klíčových slov pohodlně zredukovat skrze levé postranní menu.

Jak odstranit projekt?

Potřebujete-li odstranit nějaký projekt, nejprve vyberte projekt v hlavičce aplikace.

V levém postranním menu klikněte na položku Nastavení projektu.

Otevře se nová stránka, na které již stačí sjet úplně dolů. Poslední položka je smazání projektu. Stačí kliknout na tlačítko a projekt bude trvale odstraněn.

Jak snížit počet klíčových slov?

Stačí vybrat projekt, který si přejete editovat, a v sekci Klíčová slova vyberete položku Přehled. Tím se otevře nová stránka s přehledem všech slov v projektu. Klíčová slova pak můžete odstranit podle výše zmíněného postupu.

Potřebujete poradit?

Jestliže se při nastavení tarifu Free potýkáte s potížemi, dejte nám prosím vědět na adresu info@collabim.com.