SEO doporučení

V Collabimu probíhá každý týden pravidelná kontrola stránek. Na základě této kontroly Collabim pak může vyhodnotit drobná SEO doporučení, upozornění či varování v rámci vašich stránek, které Collabim měří.

Tato doporučení jsou barevně rozlišena dle důležitosti:

  • nejméně závažná jsou modrá doporučení (info)
  • středně důležitá jsou upozornění zobrazená oranžovou barvou
  • a nakonec červená jsou varování, která by měla mít nejvyšší prioritu.

Každé konkrétní doporučení má ještě určitý stupeň závažnosti v rámci své kategorie. Můžete si tak promyslet, jak rozložit své priority v rámci úprav a na jaké doporučení zaměřit.

Mezi SEO doporučeními tak najdete například informace o tom, zda vaše stránky nemají příliš krátký, nebo naopak příliš dlouhý titulek, upozornění na chybějící meta description, zda více stránek webu nemá vyplněný stejný popisek, anebo varování na neexistující stránky na webu (tedy stránky se stavovým kódem 404).

Poznámka:

Chybějící hreflang anotace znamená, že příslušná stránka nemá vyplněný hreflang. Jedná se o značku v kódu, která slouží pro vyhledávače k rozlišení různých jazykových verzí webu pro zahraniční návštěvníky. Pomáhá tak vyhledávačům určit, na jakou jazykovou mutaci příslušného návštěvníka směrovat.
 
Pokud váš web cílí pouze na tuzemské klienty a nemá žádné jazykové mutace, pak hreflang anotace na webu není podstatná. Více o hreflangu se dočtete v naší akademii zde.

Kde SEO doporučení v Collabimu najdete?

SEO doporučení najdete ve svém projektu v sekci Stránky -> SEO doporučení.