Stránka vyjmuta z měření

V SEO doporučeních můžete najít informaci "Stránka vyjmuta z měření (obsahuje řetězec přesměrování)".

Tato informace se obvykle vyskytuje u stránek, které mají nastavené přesměrování (kód 301 nebo 302). To si snadno můžete ověřit na detailu dané stránky.

Pokud má nějaká stránka nastavené přesměrování, Collabim ji automaticky vyřadí z měření. To je proto, aby nekontroloval vaše stránky duplicitně a neupozorňoval vás na případné problémy na stránkách, které jsou přesměrované na stránky jiné.

Příklad

Stránka A např. již není aktuální a tak se pro ni rozhodnete nastavit přesměrování na stránku B. Pokud se návštěvník proklikne na stránku A třeba skrze nějaký odkaz, automaticky je přesměrován na stránku B.

Stránka A má tedy nastavené přesměrování a proto ji Collabim vyjme z měření, aby neupozorňoval na možné úpravy pro neaktivní stránku. Pokud se stránka B (tedy ta, na kterou vede přesměrování) umisťuje ve vyhledávání na nějaké z klíčových slov, která měříte v projektu, Collabim si stránku B automaticky nahraje a kontrola pak probíhá pouze již pro stránku B.

Pokud se však stránka B ve vyhledávání na žádné z vašich klíčových slov neumisťuje, pak ji Collabim ve vyhledávání nenajde. V případě, že byste si tedy přáli tuto stránku zařadit do vašeho projektu, je možné si tuto stránku přidat jako "vlastní" cílovou stránkou (která slouží jakožto poznámka pro vás), anebo prostřednictvím doplňku měření vlastních URL.