Průzkumník výsledků vyhledávačů

Průzkumník výsledků vyhledávačů (nebo také SERP analyzer) je nástroj podobný oblíbené jednorázové analýze Svatý grál.

Každý týden přěměřujeme obrovské množství klíčových slov ze SERPu (vyhledávání) a výsledky si následně ukládáme do naší databáze. Pokud tedy zadáte nějakou doménu do Průzkumníku výsledků vyhledávačů, Collabim vám zobrazí výsledky klíčových slov, na která se příslušná doména zobrazuje v našich databázích.

Toto umí i původní analýza Svatý grál. Průzkumník výsledků vyhledávačů se však liší tím, že vám výsledky zobrazí ihned v reálném čase. Není třeba tedy čekat, než se analýza dokončí, jak tomu je u Svatého grálu.

Svatý grál navíc zobrazuje vždy pouze náhled částečných výsledků a kompletní výsledky je třeba nejprve stáhnout do tabulky. Oproti tomu Průzkumník vyhledávačů zobrazí kompletní výsledky ihned a to bez toho, abyste museli čekat, než se analýza zpracuje.

Kde najdu Průzkumník výsledků vyhledávačů?

V hlavičce klikněte na tlačítko Analýzy a nástroje a zde vyberte Průzkumník výsledků vyhledávačů.

Následně již můžete zadat doménu, která vás zajímá. Můžete zadat taktéž konkrétní URL adresy.

Poté již uvidíte výsledky klíčových slov, na která se daná doména zobrazuje v našich databázích. Přehled můžete taktéž filtrovat, pokud vás budou zajímat nějaké specifičtější výsledky.

Ve spodní části přehledu samozřejmě nechybí ani tlačítko pro export do tabulky.

Zobrazuje se vám málo výsledků, anebo vůbec žádné?

Znamená to, že se příslušná doména nezobrazuje na žádná klíčová slova, která máme v databázi. Může to být tím, že klíčová slova, na která doména cílí, jsou příliš specifické výrazy, které v Collabimu nikdo neměří a tím pádem se ani nedostanou do naší databáze. Typicky se může jednat například o zahraniční domény, které cílí na příliš specifické výrazy.

Může to však být také tím, že se příslušná doména skutečně nezobrazuje na žádná klíčová slova ve vyhledávání. To se může stát například u webových stránek, které nemají doposud odladěné SEO.